През юли 2014 г. в област Стара Загора са постъпили на работа 700 безработни лица. Чрез посредничеството на бюрата по труда от областта са устроени на работа на трудовия пазар 541 лица, или 77%. Това съобщи на пресконференция днес врид директорът на Дирекция „Бюро по труда“ Жулиета Върлякова.
211 от общо постъпилите на работа са с работническа специалност, 215 са от групата на специалистите и 274 са безработни лица без квалификация.
На първичния пазар през юли 2014 г. са се реализирали 560 лица, по програми за заетост са постъпили на работа 133 лица, по мерки за заетост са устроени 7 лица.
През юли са обявени 662 работни места на първичния пазар на труда.
NBP.bg























































