5 златни медала в държавния шампионат по лека атлетика за мъже и жени спечелиха лекоатлетите на СКЛА „Берое“ – Стара Загора. Състезанието на закрито приключи снощи в Добрич. Два от медалите взе Иван Попов – на 1500 м и на 3000 м. Очаквано Милен Пасков отново бе на върха на 60 м с препятствия, а Велин Коваленко – на 800 м. Мъжката щафета на Стара Загора също бе безапелационна и спечели първото място. В скока на височина Антония Митева взе бронз. Бронз за „Берое“ завоюва и Анита Кръстева на 3000 м. В същата дисциплина във финалната шестица влязоха и младата Евгения Михайлова, както и Мирослав Тенев. В скока на височина на косъм от медал остана Ралица Ламбова, която е възпитаничка на старозагорската школа, макар в момента да се състезава за СК „Венелина Венева“. Женската щафета на Стара Загора остана шеста.
NBP.bg, Дима ТОНЕВА























































