3 случая на вирусен хепатит са регистрирани в Старозагорско през изминалата седмица, съобщиха от РЗИ-Стара Загора. Заболелите са от Стара Загора и селата Хан Аспарухово и Копринка.
Общо регистрираните заразни заболявания за същия период са 39. Най-много (11)- от варицела – отново в Стара Загора и с. Копринка. Има и две деца заболели от скарлатина. Почти двойно са се увеличили острите респираторни заболявания – 70 при 44 за предходната седмица.
NBP.bg, Дима ТОНЕВА





















































