Стефан Христов, топ колоездачът на България, който бе родният представител на олимпийските игри в Рио, започва да води тренировки по спининг в Стара Загора. Стартът бе с демонстративна тренировка на 3 януари, в залата на стадион „Трейс Арена“, съобщи за НБП Христов.
Спинингът навлезе в България преди няколко години и не спира да набира почитатели. Тренировките най-често се използват за отслабване и общо повишаване на тонуса. Тренират сърцето, кръвоносните съдове и белите дробове, предпазват от хипертония, атеросклероза, инфекциозни заболявания, укрепват мускулите, костите и ставите, имат и анти стрес ефект. Спининг байковете имитират карането на пистово колело, предоставят по-бързо изгаряне на калориите при много по-висок пулс на трениране.
Очаква се от екстрите да се възползват максимално и футболистите на ПФК „Верея“.
Приключих с турския отбор, занапред ще се състезавам с фланелката на КК „Несебър“, сподели Стефан Христов. Така ще съм постоянно в България. Продължавам да се състезавам професионално. Предстои ми състезание в Кипър, което искам да спечеля – там миналата година станах втори. След това съм на две състезания в Италия, където също искам да се представя максимално добре. И, разбира се, Обиколка на България, която съм с амбициите да спечеля за втори път.
Стефан Христов споделя още, че е възстановен напълно и се е върнал към обичайния си висок ритъм на тренировки. През зимните месеци стандартно изминава с колелото по около 150 км на ден.
НБП, Дима ТОНЕВА