На 15 март, около 17 ч., в Първо РУ-Стара Загора се явила 66-годишна старозагорка, която заявила, че е жертва на телефонна измама. По-рано през деня същата била въведена в заблуждение, че синът й е пострадал и има нужда от лечение. Около 13.30 ч. пред тото пункт до МБАЛ „Тракия” предала сумата от 900 лв. на непознат мъж, а час по-късно, пред читалище „Св. Климент Охридски” – сумата от 4000 лв. на същия мъж. Образувано е досъдебно производство, съобщават от пресцентъра на ОД МВР Стара Загора.
Също вчера в 17.26 ч. в РУ-Раднево е получен сигнал от 83-годишна жена от Раднево, която заявила, че жертва на телефонна измама. По-рано на домашния й телефон се обадило неизвестно лице, което я въвело в заблуждение по схемата за закупуване на климатици от неин роднина. Малко по-късно, възрастната жена предала пред дома си сумата от 900 лв. на непознато лице. Образувано е досъдебно производство.
На 15 март в РУ-Казанлък е получено съобщение от 78-годишен мъж от Казанлък, който също заявил, че е жертва на телефонна измама. Около 19.15 ч. той получил обаждане на домашния си телефон от мним служител на полицията, който го въвел в заблуждение, че дъщеря му е катастрофирала и е необходима сумата от 3000 лв. Малко по-късно възрастният мъж оставил на дръжката на входната врата на жилището си найлонова торбичка със сумата от 630 лв. Образувано е досъдебно производство.
NBP.bg

























































