На 14 април, събота, РДГ-Стара Загора организира залесяване под мотото „Лесовъд за един ден“. По предварителна програма бе планирано то да стане на алея до Митрополията в парк „Митрополит Методий Кусев“, но събитието ще бъде организирано в кв. „Дъбрава“, на 800 м от стадион „Берое“, уточниха от дирекцията. В акцията, която ще започне в 10 ч., акцентът е насочен към младите хора. Децата ще имат възможност да се запознаят с професията на лесовъда, ще участват в няколко състезателни игри, ще получат дървени медальончета. Самото залесяване ще започне в 11.20 ч.
Проявата е част от отбелязването на Седмицата на гората, която се провежда по традиция всяка година от РДГ-Стара Загора (тази година между 2 и 8 април).
NBP.bg, Радослава РАШЕВА























































