Преди дни се проведе първото състезание в зала за деца по спортна стрелба с лък за новата спортно-състезателна 2022-2023 г. Малките спортисти от СК „Загорски стрелец“ донесоха в Стара Загора заслужени медали. Огнян Василев завоюва злато в категория момчета под 12 г. – олимпийски стил, а Симеон Стоянов се нареди след него и спечели среброто.
Достойно се представи и Маргарита Камишева, на която не стигнаха само няколко точки, и зае четвъртото място при момичета под 15 г. – в олимпийски стил. Организатори на XV турнир „Огнени стрели“ за момичета и момчета под 12 г. и под 15 г. бяха СК „Феникс Арчъри“. Надпреварата се проведе в Мултифункционална зала на НСА „Васил Левски“. Точно око и умения премериха над 20 стрелци.
NBP.bg






















































