

Коалиция „Продължаваме Промяната – Демократична България“ регистрира днес пълна листа с кандидате за народни представители в РИК-Стара Загора. Неин водач на Радослав Рибарски. Второто място е за представител на „Демократична България“ – доц. Атанас Славов. На трето място е – Радослав Василев от „Продължаваме промяната“. На четвърто място в коалицията е кандидатът на ДСБ Димитър Чорбаджиев, на пето място е Теодора Нончева, която бе в листата на „Продължаваме промяната“ и в предишните парламентарни избори.
Нашите кандидати за народни представители са от различни професионални сектори – юристи, архитекти, лекари, учители. Не сме имали конфликтни моменти с коалиционните ни партньори при определяне на позициите в листата, сподели Радослав Рибарски. Най-важната ни обща кауза, свързана с региона, е енергетиката – как ще се подходи спрямо Плана за възстановяване и устойчивост, за запазване на мощностите и сигурността, която те ни дават в тази несигурна ситуация. Нашата идея е и за регионален подход при решаване на този проблем. Вчера имахме дискусия с представители на Гърция и Румъния, те имат същите опасения, свързани с енергийните си мощности. Смятаме, че трябва да имаме по-голяма свързаност със съседните ни държави по важните въпроси на енергетиката, допълни Рибарски.
Очаквам добро представяне в Стара Загора. Обединяваме потенциала на двете формации. Виждаме, че от една страна, важната за региона тема е представена в лицето на г-н Рибарски – енергийната независимост и възможността Стара Загора да остане енергийното сърце на България. От друга страна, голямата тема за държавата ни е справедливостта, върховенството на правото, борбата с корупцията. Според мен, новината на тези избори е коалицията между „Демократична България“ и „Продължаваме промяната“. Очакваме много добър резултат и в Стара Загора, коментира доц. Атанас Славов.
NBP.bg, Радослава РАШЕВА
ЕТО И ПЪЛНАТА ЛИСТА НА КОАЛИЦИЯТА:
1.Радослав Рибарски – завършил УНСС със специалност „Международни икономически отношения“ и магистърска степен по „Управление на международни проекти“ отново във факултет „Международна икономика и политика“ в УНСС. Професионалният му опит към момента е основно в сектор енергетика и машиностроене. Интересът му към иновативните технологии в началото го насочва към възобновяемите енергийни проекти. Най-ценен и задълбочен опит в енергетиката добива чрез работата си по международни проекти в областта на ТЕЦ и оползотворяване на отпадъци.
Народен представител в 47-ия и 48-я парламент. Председател на Комисията по енергетика в 47-то Народно събрание, заместник председател на Комисията по енергетика в 48-то Народно събрание, член на Комисията по отбрана и в двата парламента.
2. Атанас Славов – Народен представител в 45-то, 46-о, 47-о и 48-о Народно събрание. Юрист-конституционалист, преподавател по публичноправни науки в СУ „Св. Климент Охридски”. Доктор по право на Университета на Глазгоу и доктор по конституционно право на СУ. Адвокат в гражданския сектор. Бил е съветник по конституционни въпроси на вицепремиера и министър на правосъдието Христо Иванов (2014–2015 г.) и съветник по законодателни въпроси на вицепремиера и министър на вътрешните работи (2016 г.). Участвал е в екипа, подготвил промените в Конституцията през 2015 г., както и в подготовката на десетки законопроекти.
3. Радослав Василев – Завършил УНСС със специалност „Икономика“ и магистратура „Публичен мениджмънт“ в Нов български университет. Придобива професионален опит в сферата на търговията и маркетинга. Преди три години се завръща в град Стара Загора, където развива собствена фирма с дейност в областта на външна и печатна реклама. Народен представител в 47-то и 48-то Народно събрание, член на Комисията по външна политика и на Комисия по труда, социалната и демографската политика.
4.Димитър Чорбаджиев – Машинен инженер по специалност „Транспортна Техника и Технологии” от Русенски Университет „Ангел Кънчев” – град Русе и магистър по „Технология и организация на автомобилния транспорт”. От шестнадесет години е мениджър продажби в старозагорска търговска фирма
5. Теодора Нончева – завършва висшето си образование във Варна и Пловдив, където учи „Бизнес информатика с английски език“.Живее и работи в Стара Загора като учител по информатика и информационни технологии в гимназиален етап, като преподавател в Тракийски университет и обучител на учители за квалификационни кредити.
6.Явор Янулов – Завършва магистратура в Университета за архитектура, строителство и геодезия в София, специалност „архитектура“ . Член е на КАБ с пълна проектантска правоспособност. Практикува професията архитект от 2005г основно в сферата на градоустройството, жилищното и промишлено строителство. Носител е на диплом от НТС и негови проекти са номинирани за сграда на годината.
7. Ива Михайлова –Висшето си образование придобива в Пловдивския университет “Паисий Хилендарски”, специалност Право. Вписана е в адвокатската колегия на град Стара Загора и работи като адвокат повече от 20 години.
8.Владимир Етов – завършва магистратура по „Екология на селищни системи“ и магистратура „Агроинженерство в Аграрен университет Пловдив. Има и следдипломна квалификация по Търговско и европейско право в Софийския университет „Свети Климент Охридски“. Работи в Марица Изток повече от 25 години.
9.Васил Томов – завършва ,Бизнес администрация „в университета Кент, Англия. Има дългогодишен опит в международната търговия и отлични организациони умения. Собственик е на предприятие за козметични продукти.
10. Бончо Григоров – Завършва Софийски университет „Св.Климент Охридски“, специалност “Молекулярна биология”, последователно придобива магистърски степени от Софийски университет „Св. Климент Охридски“, Пловдивски университет “Паисий Хилендарски” и защитава дисертационен труд в областта на биоорганичната химия към „Тракийски университет“, Стара Загора. Повече от 10 години преподава на студенти по медицина и се доказва като изследовател и експерт в молекулярно-генетичната диагностика в доболничната медицинска помощ.
11. Йонко Йовчев – има бакалавърски степени по „Маркетинг” и „Финанси” в С. А. „Д. А. Ценов” – Свищов, както и магистърска степен по „Международен бизнес и мениджмънт” и специализация по „Финансово разузнаване”. Понастоящем се занимава с търговия с индустриална техника, като участва активно в проектите по модернизация и оптимизация в големите частни производствени компании в региона. В допълнение консултира частни и бизнес клиенти в сферата на управлението на финансите. Активно обучава и развива консултанти в сферата инвестициите и застраховането.
12. Яница Господинова – Завършва висшето си образование в Икономически университет – Варна и след това се преквалифицира като учител в Пловдивския университет “Паисий Хилендарски”. Учител по душа, тя се бори ежедневно за равен достъп до образование за всяко дете и вярва, че взаимната подкрепа е ключов фактор за по-добро бъдеще на страната ни.
13.Теньо Арабаджиев – завършва Американския университет в България в Благоевград с две специалности “Стопанско управление” и “Икономика”. Член е на Асоциацията на дипломираните експерт счетоводители (ACCA). Финансист от частния сектор с опит в престижни международни компании. Има дългогодишен опит на позиции в сферата на финансовата отчетност и контрол.
14.Станислав Бойчев – завършва магистратура „Компютърни системи и технологии“ в Техническия университет – София. Разработва дипломната си работа за степен бакалавър в Университета в Лайден, Нидерландия. Получава стипендия, която му позволява да участва в интензивна бизнес програма в Колежа „Бабсън“ в Бостън, САЩ. Работи като консултант и разработчик на софтуер към международни компании с опит в стартиращи и иновативни фирми в сферата на българското образование, финансите, транспорта и рекламата. Член е на Асоциацията на българските лидери и предприемачи.
15.Иван Лапчев – Висшето си образование завършва в ТУ – София. Има две специалности: “Електроснабдяване и електрообзавеждане на електрическия транспорт” и ” Електроснабдяване и електрообзавеждане на промишлени предприятия”. От 1995 година живее в Казанлък. Собственик е на печатница в града и има 25-годишен опит в областта на печатa и рекламата.
16. Стефан Желев – юрист, работи в правен отдел на „Мини Марица – изток“ ЕАД от 24 години. Практикува в областта на търговското и облигационно право, и в областта на закона за обществените поръчки.
17. Диляна Начева – Завършва Икономическия университет във Варна. Има магистърска степен по “Търговски бизнес”. Успява да осъществи мечтата си – да създаде собствен бизнес със своя марка. Развива търговска дейност с български и чуждестранни партньори.
18. Димитър Тотев – завършва бакалавърска степен по „Автоматика, информационна и управляваща техника“ в Технически университет-София и магистърска по „Индустриално инженерство и менджмънт“. Управител и съосновател на българска инженерингова компания, занимаваща се с проектиране, разработка и внедряване на системи за автоматично управление и дигитализация на производствени и индустриални процеси. Участвал е в редица международни проекти в областта на енергетиката и индустрията, в това число и модернизация и рехабилитация на големи енергийни мощности на територията на Европейския съюз. Преподавател по Автоматизация на дискретното производство в Технически университет – София.
19. Антон Тонев – завършва Медицинския университет в гр. Варна, където на 35 годишна възраст започва и своята преподавателска кариера, превръщайки се в най-младия доцент по хирургия в България. Специализирал е в Университетска болница „Св. Марина“ – Варна, както и в САЩ, Германия, Холандия, Франция, Южна Корея и др. Председател е на Комисията по здравеопазване към 47-ото Народно събрание
20. Магдалена Овчарова – юрист по образование, работила е като главен юрисконсулт в „Мини марица изток“ ЕАД. От 2001 г. е корпоративен адвокат.
21.Ива Радева – магистър по икономика от Икономически Университет Варна, с професионален опит в областта на финансите, микро и макро икономиката, банковото и застрахователното дело, както и в работата непосредствено с големи корпоративни клиенти – български и чуждестранни, вкл. и държавни предприятия и структури.
22. Николай Овчаров – Завършва Технически Университет- София, филиал Пловдив със специалност „Електротехника и Електроника+. Работи в сферата на земеделието.