
13 декември /събота/, 19.00 ч., сцена Опера – Фоайе Клавирно дуо Стефания Русева-Симон Павлов ще представят концерт ПРИКАЗКИ ЗА ЧЕТИРИ РЪЦЕ.
В програмата: Николай Римски-Корсаков – сюита “Шехерезада”; П. И.Чайковски – сюита “Лешникотрошачката”.
Стефания Русева и Симон Павлов завършват НУМСИ „Христина Морфова“ – гр. Стара Загора със специалност „Пиано“ в класа на Милена Александрова. Двамата започват да свирят във формацията клавирно дуо още като ученици. Развиват интереса си към ансамбловото музициране – участват в различни концертни форуми и в майсторските класове по камерна музика на EtArsisPianoQuartet и проф. ТатевикМокацян. Впоследствие и двамата учат в Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“, където завършват в класа по пиано на доц. д-р Маргарита Илиева и продължават да развиват своята съвместна концертна дейност.
Като дуо се изявяват в редица музикални фестивали в страната: в рамките на „Софийските музикални седмици“ реализират концерта „Епиграфи“ с творби от френски композитори; участват в концерт, посветен на годишнините на Лазар Николов, Александър Райчев, Веселин Стоянов и Парашкев Хаджиев в рамките на фестивала „Европейски музикални седмици“. Дуетът изпълнява и камерни творби на Давид Кокончев в неговия авторски концерт „FLOW“, а в цикъла „Музикални вторници“ реализира програмата „Приказки за 4 ръце“.






















































