Изпратили сме предложение до МВР с искане в квартал „Лозенец“ да бъде разкрит полицейски участък. Това съобщи пред журналисти днес директорът на ОД МВР Стара Загора Иван Чолаков. Идеята е в ромския квартал да има засилено полицейско присъствие, по-бързо да се обработва и реагира на сигнали за незаконна сеч и нарушаване на нощната тишина. Полицията е сметнала, че ще е достатъчно в новия полицейски участък да работят 13 души.
Очакваме отговор, ако предложението ни не бъде прието, ще направим пренасочване на хора, каза още Чолаков.
NBP.bg, Дима ТОНЕВА























































