Общоградски зимен празник организира за старозагорци ТД „Сърнена гора“ на 30 януари, събота. Станалото традиционно събитие се провежда всяка година в последния съботен ден на януари. Ще се съберем край гара Бъзовец (до гара Кръстец), ще има разнообразни и забавни щафети, игри и състезания, включително за най-красив снежен човек. За най-добрите домакините са предвидили награди, ще има призове и за участие. Програмата включва и поход до връх Бъзовец, съобщи за NBP.bg секретарят на дружеството Ваня Петкова.
Организираното тръгване е с влак от гара Стара Загора в 7.00 часа, слизане на гара Кръстец и един час преход до туристически заслон Бъзовец. Връщането от гара Бъзовец е в 16.20 ч.NBP.bg, Дима ТОНЕВА























































