Днес областният управител в Стара Загора Живка Аладжова проведе работна среща с представители на държавните институции на връх Шипка във връзка с честването на Националния празник на Република България. Честването за 3 март се организира в партньорство между общините Казанлък и Габрово на ротационен принцип. Тази година домакин на честванията е община Казанлък.
В разговорите участваха кметът на община Казанлък Галина Стоянова, представители на община Габрово, Националния парк-музей „Шипка-Бузлуджа“, на РУ „Полиция“-Казанлък и Габрово, военните формирования към 61 Стрямска механизирана бригада, разположени в Казанлък, Районна пътна служба. Обсъдена бе техническата подготовка по отбелязване на празника и конкретните отговорности на отделните институции.
Програмата за честване на националния празник започва в 9.30 ч. на пл. „Севтополис“ в Казанлък. Ще бъде отслужен тържествен водосвет за благоденствието на българския народ. Следва ритуал по издигане на националното знаме. От 11.30 ч. на площада в подножието на вр. Шипка започва тържествен митинг. А в 12.30 ч. програмата продължава с поклонение пред Паметника на Свободата, поднасяне на венци и цветя.
NBP.bg
NBP.bg






















































