




На 3 юни в Габрово се проведе международен турнир „Никола Вълчанов“ по време на националния шампионат за момчета и момичета под 14 години. Марк Славов, състезател от клуб по лека атлетика „Спартак-Стара Загора“, откри сезона в дисциплината хвърляне на копие с резултат 71,47 м. След близо 1 година пауза, Марк се завърна в сектора и извоюва правото да участва в отбора на България за Европейския отборен шампионат, който ще се проведе в гр. Силезия, Полша между 20-25 юни. Там атлетът ще гони и норматив за Олимпиадата в Париж. Треньор на Марк Славов е Кольо Нешев, който е и председател на клуб по лека атлетика „Спартак-Стара Загора“.
На турнира участваха и две деца, родени 2013 г., в дисциплината 60 м гладко бягане. Матей Николов се класира на второ място, а Ивета Желязкова остана четвърта.
Клубът участва с три деца на националния шампионат за момчета и момичета под 14 години. Състезанието беше четирибой и включваше – 60 м гладко бягане, 60 м бягане с препятствия, скок дължина, 600 м за момичета и 800 м за момчета. Иво Макелрой се класира на 20 място от общо 105 участника, Никол Михайлова остана 84 от общо 256 момичета, а Рая Желязкова зае 126 място. Всички деца са с лични резултати.
Много съм доволна от резултатите на децата, още повече, че те тренират без писта и без сектор за скок дължина, тъй като все още клубът няма достъп до спортните площадки на града, коментира треньорката Анита Кръстева. Надяваме се, че от есента всички деца ще имат възможност за подготовка на пистата и ще могат да покажат потенциала си. Предстоят още три национални шампионата, на които ще участват по-големите деца от клуба, като се надяваме да вземем поне 3 медала, допълни Анита Кръстева.
Клубът работи с деца от 5-годишна възраст и организира тренировки всеки ден от 18.00 часа на тренировъчния стадион под болница „Тракия“.
NBP.bg