
Актрисата Койна Русева и олимпийската шампионка Таня Богомилова ще открият X международен турнир по плуване „Руси Русев“, който ще се проведе на 23 и 24 октомври в Плувния басейн в Стара Загора. Звездата на театъра и киното е дъщеря на Руси Русев – патрон на състезанието. Организатор на десетото юбилейно издание е Спортен клуб по плуване „Траяна“.
Домакините уверяват, че ще бъдат спазвани абсолютно всички предписания и мерки срещу пандемията – в басейна лицата до 18 години ще влизат свободно, а за останалите ще се изисква зелен сертификат за ваксинация или отрицателен тест за ковид.
Състезанията ще се проведат в 4 възрастови групи. Предвидени са парични премии за най-добрите състезатели в отделните възрасти, като те ще бъдат класирани по сбора от точките си по ФИНА в три дисциплини.
Койна Русева и Таня Богомилова традиционно са гости на състезанието.
Ето и пълната програма на турнира:

NBP.bg