
Талантливата старозагорка Ивелина Дагсволд, създател на проекти в областта на модния дизайн и изкуството, отново впечатлява почитателите на изобразителното изкуство. Тя участва в традиционната мартенска изложба „Така го правят жените“, експонирана в Арт галерия „Богориди“ в Бургас. Тази година в експозицията се включват 17 авторки, всяка със своя уникална история и артистичен поглед към красотата.



„Участвам с три картини – поканиха ме, и приех с радост“, споделя Ивелина. Моите творби са на тема нещата, които не виждаме с очите си. Не са от реалността, а по-скоро от сънища и мечти. Първата картина представя тотемни животни – бухал, прасе и котка, които носят своите послания в сънищата ни. „Те символизират защита, изобилие, духовно израстване и скритото знание“, обяснява авторката.
Втората творба е портрет на съпруга й Алф, част от концепцията й за нетрадиционни портрети. „Използвам цветовете на енергийните центрове – чакрите, за да балансират и заредят зрителя с позитивна енергия. Хората се виждат в образ, който им носи щастие“, споделя художничката.
Третата картина изобразява две свободни души в скок, с топъл бордо фон. „Това е символ на енергията, динамиката и връзката между духовното и физическото“, казва още Ивелина.
Изложбата „Така го правят жените“ ще бъде отворена за посетители до края на месец март. Ивелина Дагсволд вече има участие в три изложби в Норвегия, а това е втората й изява в Бургас. „Сегашното ми присъствие в галерия „Богориди“ е поредна прекрасна възможност, която споделям с голяма радост“, казва тя.
NBP.bg, Радослава РАШЕВА
