„Да пазим и тачим паметта на дедите ни“ – под това мото в старозагорското село Змейово на 15 септември ще се проведе родова среща. Тази година се събираме за трети път, стараем се всяка година да надграждаме, съобщи за НБП кметът Стоян Трифонов. Празникът е иницииран от кметството и се посещава от много хора – родени, израснали, кръвно свързани със селото, кореняци, изселници и т. н. Миналата година за него бяха дошли змейовци не само от цялата страна, но и от чужбина, включително от Палма де Майорка.
Програмата и тази година е богата, а за доброто настроение на дошлите ще се грижат ансамбъл „Загоре“, оркестър „Тракийци“, местни таланти, ще има и атрактивни изпълнения на Прабългарската школа „Бага – Тур“. „Гвоздей“ в програмата е гайдарски състав от Твърдица.
Празникът започва в 17 часа.
NBP.bg, Дима ТОНЕВА






















































