След декларация от „НФК Берое и активно подкрепящите отбора фракции: Rakia Pover Beroe, Green Vandals, CP12, Zara Front, Varna Group и Ultras Beroe“, която иска оставките на ръководството на ПФК „Берое“ „в лицето на: г-н Илко Русев, Наско Шилигарски и Иван Колев“, днес до медиите беше изпратено становище на УС на ФК „Берое 1916 – Ветерани – Стара Загора“. В него се казва:
„Уважаеми дами и господа,
Като неразделна част от славния ни отбор, ние, ветераните на клуба бяхме неприятно изненадани от създалото се напрежение около отбора във вчерашния ден по повод исканите оставки на борда на директорите на клуба.
Ние изразяваме категоричната си позиция, че изцяло подкрепяме настоящото ръководство на клуба заради свършеното от него до сега – по отношение на базата и условията за учебно-тренировъчната и спортно-състезателна дейност в клуба.
Осъждаме подобни действия, защото считаме, че те създават изкуствено напрежение и вредят на отбора на „Берое“, както и на неговото участие в първенството и за Купата на България. Така се създава рискова ситуация за бъдещото развитие на футбола в Стара Загора“.
В конкретната ситуация NBP.bg подкрепя конструктивния тон в становището на ветераните. Не е време за оставки вкупом. Време е за победи! Предстои възловият мач в шампионата с „Левски“. Предстои първият мач в полуфинала за Купата с ЦСКА. Предстои кулминационното тържество за 100-годишния юбилей на „Берое“…
Че празнува ли някой 100 години самота или сръдня! ЗАЕДНО – сега е най-ключовата дума. Задно не за софрата, а за Играта. Заедно за тази велика Игра – Футбола. Заедно за „Берое“, за Стара Загора, за всички приятели на „зелено-бялата“ магия в България и по света.
Ако има кривици, нищо не бива да се замазва, да се смита под миндера. Но главното сега е концентрация за задачите, които не търпят отлагане.
Искаме яка работа и победи! Напред, „Берое“!
NBP.bg























































