– Г-н Иванов, последните изцяло обновени училища по проект „Обновяване на образователната инфраструктура в община Стара Загора“ са IX ОУ „В. Ханчев“ и СУ „Иван Вазов“ с подписани АКТ 15. Каква е оценката Ви за тях? – Строително монтажните работи са осъществени по ОП „Региони в растеж“ 2014-2020 за изпълнението на цитирания от Вас проект. СМР са
изпълнени съгласно одобрените инвестиционни проекти
направено е топлинно изолиране на външните стени, подове и тавани. Ремонтирани са покривите. Подменена е дограмата, осигурена е достъпната среда в сградата на училищата – вътрешен асансьор и рампи. Във всички помещения е положен ламиниран паркет или е обновен естественият паркет. В помещенията със съществуващ балатум, същият е премахнат и е положена хомогенна винилова настилка, със защитно покритие, с висока износоустойчивост на покритието. Стените и таваните са шпакловани и боядисани, вратите на помещенията са подменени с нови. Обновени са и физкултурните салони. Подменени са настилките и облицовките в съблекалните и санитарните помещения, както и парапетите на вътрешните стълбища. Осветителната и силова инсталация са изцяло подменени. Изградени са системи за видеонаблюдение. Изградени са системи за пожароизвестяване и оповестителни инсталации. Подменени са радиаторите и тръбните трасета. – Какво друго включва проект „Обновяване на образователната инфраструктура в община Стара Загора“, финансира ли се образователна инфраструктура и по други линии? – По проект „Обновяване на образователната инфраструктура в община Стара Загора“, който е на обща стойност 15.230 млн. лв., от които 14.902 млн. лв. безвъзмездна финансова помощ и 328 548.00 лв. съфинансиране от общинския бюджет, се обновяват още 4 учебни заведения: Детска градина № 1 „Звънче“, кв. „Три чучура – север“, ОДЗ № 58 „Звездица“, СУ „Железник” в кв. „Железник“; ГПЧЕ „Ромен Ролан“. По проект „Красива България“ ще се извършва ремонт на двора на ясла №5 „Първи юни“.
Обновяваме образователна инфраструктура и със средства от капиталовата програма
на Община Стара Загора, както и от Национален доверителен екофонд.
– В момента продължават ли ремонтни дейности, в кои учебни заведения в община Стара Загора, предстои ли модернизация на други? – На територията на община Стара Загора има 33 общински училища, от които 25 в град Стара Загора и 8 в малките населени места, както и 7 държавни училища. От 25-те училища в града, 17 вече са модернизирани, с европейско финансиране и със средства от капиталовата ни програма. Остават на дневен ред още осем – СУ „Христо Ботев“, ОУ „Самара“, Спортно училище „Т. Каблешков“, НУ „К. Ганчев“, НУ „Зора“, I ОУ „Георги Бакалов“, 12 ОУ „Стефан Караджа“, СУ „Христо Смирненски. Плановете ни са да въведем такива мерки и там. Градините на територията на общината са 27, от които 24 в град Стара Загора, 3 в малките населени места. Имаме и 10 общински ясли, които са с изцяло въведени мерки за енергийна ефективност.
Предстои ни работа
в детска градина №3 „Ян Бибиян“, №24 „Радост“, №29 „Славейче“, №31 „Слънце“. По проект „Красива България“ предстои ремонт на двора на ясла номер 5 „Първи юни“, а в момента, със средства по капиталовата програма на Общината, се извършва цялостен ремонт и въвеждане на мерки за енергийна ефективност на II градина. До този момент с европейско финансиране са модернизирани 15 обекта на образователната инфраструктура: „За децата на Стара Загора – с отговорност и любов” финансиран по ОП „Регионално развитие“ (2007-2013) на стойност 5. 784 млн.лв. без ДДС, 100% безвъзмедна финансова помощ. 3 детски ясли, 3 детски градини, две основни училища. По Международен Фонд Козлодуй, бяха модернизирани и внедрени мерки за енергийна ефективност в сградите на V ОУ „Митьо Станев“, СУ „Максим Горки“, Детска градина № 7 „Светулка“, Детска градина № 20 „Мир“, на обща стойност 1.329 млн. евро. По Процедура BG16RFOP001-3.002 – Подкрепа за професионалните училища в Р. България, са модернизирани сградите на ТГ „Княз Симеон Търновски”(за 1.399 млн.лв.) и ПГВМ „И. П. Павлов“(1. 293 млн. лв.). – Вашата оценка за административния капацитет на общината за кандидатстване, изпълнението на Инвестиционната програма на Стара Загора? – От ноември 2017 до 31.03.2019 год.
община Стара Загора е договорирала общо 62.706 млн.лв., като привлечените европейски средства са 53.301 млн. лв.
а съфинансирането от общинския бюджет е 1. 330 млн.лв., тоест, срещу 1 лев, инвестиран от общинския бюджет, община Стара Загора получава 40 лв. европейски средства, или 40 пъти повече. Това само по себе си е доказателство за административния капацитет на Общината. Считам, че при изпълнение на Инвестиционната си програма Общината осъществява добър контрол и върху ефективното и прозрачно разходване на средствата. В специализирана администрация е обособена и функционира Дирекция „Строителство и инвестиции“. В звено „Инвеститорски контрол“ работят служители, отговарящи пряко за контрола на инвестиционния процес в общината. В рамките на дирекцията е обособен отдел „Инвестиции и управление на проекти”, структурирана е Дирекция „Европейски програми и международно сътрудничество“. Имаме надежден екип от опитни и квалифицирани служители. Следим всички възможни програми, които се откриват за финансиране, и не пропускаме възможност да кандидатстваме. NBP.bg, Дима ТОНЕВА
Браво на Радост, Браво на ръководството на Шесто основно училище „Св. ...
В село Рупките, общ. Чирпан от 5 месеца има режим на водата. Досега по ...
По какъв начин можен да си го закупим искам такъв. ...
65 вида спорт са доста. Един нетрадиционен вид спорт е доста популярен ...
Ами нямам думи... Г-н Добрев не му се ще да си припомня времената, ког ...
© 2013-2015 NBP.bg. Реализация Медиа Системи ЕООД